Objednajte si bezplatnú konzultáciu: +421 940 999 995

FAQ

NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

  • Fotovoltické panely je možné namontovať na akúkoľvek strešnú krytinu.

    Ak zákazník ešte len stavia dom alebo plánuje výmenu strešnej krytiny, pred kúpou materiálov sa oplatí porozmýšľať. Pretože ak väčšinu strechy pokryjete fotovoltaickými panelmi, je škoda plytvať na drahú krytinu, ktorá bude aj tak zakrytá. Ekonomickejšie je pod fotovoltické panely umiestniť lacnejšiu krytinu.

  • Od každého zákazníka potrebujeme len základné údaje ako napr. ročná spotreba elektrickej energie, kto prevádzkuje vašu elektrickú sieť, aký typ strechy máte, prípadne rozlohu a typ krytiny.

    Najlepšie miesto na inštaláciu je na južnej a západnej strane, kam sa dostáva najviac slnečného svetla. Preto žiadame klientov, aby nám poskytli fotografie sklonu strechy, na ktorej sa má montáž realizovať.

    Ideálne je osloviť nášho odborníka a príde k vám na obhliadku, kde s vami prekonzultuje celý postup.

  • Samozrejme, Nezáleží na tom, či chcete inštalovať fotovoltický systém na nový alebo starší dom či bytovku. Pri domoch, ktoré sa používajú dlhé roky, nám na odhad výkonu stačí ročná spotreba.

    Na druhej strane, ak dom len staviate, musíte si premyslieť, aké elektrospotrebiče budete v budúcnosti využívať. Potom odhadnite, koľko elektriny spotrebujete a aký výkon budete potrebovať. Ak plánujete využívať elektrickú energiu na vykurovanie domu napríklad pomocou vykurovacích fólií, potom budete potrebovať tepelný  certifikát budovy. Je to potrebné na odhadnutie vašej plnej spotreby energie.

  • Fotovoltické panely vyrábajú elektrickú energiu aj v zime, avšak s nižšou účinnosťou v dôsledku poveternostných podmienok.

    V zimných mesiacoch je Slnko ďalej od Zeme, sklon dopadu slnečných lúčov je takisto iný ako v lete, navyše slnečné dni sú oveľa kratšie ako v júni, júli alebo auguste.

  • Na ročnom období nezáleží, ak je strecha suchá a teplota je nad nulou.

  • FV panely by sa nemali odhŕňať z dôvodu rizika poškodenia. Panely sú namontované pod uhlom tak, aby absorbovali čo najviac slnečného svetla. V zime sa sneh na paneloch neusádza príliš rýchlo, ak áno, mal by sa rýchlo roztopiť a počas topenia odtiecť.

  • Panely fungujú, keď na ne dopadajú slnečné lúče, aj keď je slnko zakryté hustými mrakmi. Potom pracujú menej efektívne kvôli množstvu lúčov, ktoré na ne dopadajú. V noci však kvôli úplnému nedostatku slnečného svetla nefungujú.

  • Panely nijako neovplyvňujú okolie ani jeho obyvateľov. Je to čistý zdroj energie, ktorý nespôsobuje znečistenie. Pri výrobe energie sú panely tiché a nespôsobujú žiadne neželané vibrácie, čoho by sa mohli obávať napr. obyvatelia horných poschodí budov.

  • Fotovoltické panely sa nepoužívajú na priamy ohrev vody, ale na výrobu energie zo slnečných lúčov, ktorá sa potom môže použiť napríklad na napájanie kotla alebo ohrievača vody.

  • Zavolajte našim odborníkom a vaše otázky radi zodpovieme.